Regrasyon & Hipnoterapi

Regresyon terapisi, sorunlarına çözüm aramak için terapiste danışan kişiyi, iyileşme sağlamak amacıyla anılarına geri götürme ve travmaya neden olan duygusal, zihinsel ve kinetik enerji bloklarını açığa çıkarma işlemidir.

Kaynağını bilmediğimiz şeyi çözmek zordur. Hani matematikte derler ya “problemi anlamak çözmenin yarısıdır” diye. İşte bunu sağlıyor regresyon. Nedenini bilmediğiniz bir şeyden korkarsınız ve onu görmezden gelmek daha kolaydır çoğu zaman. Bu noktada ego değişime direnir çünkü alışılanla baş etmek daha kolaydır. Öğrenilmiş çaresizlikler, bağımlılıklar ve alışkanlıklar hep değişime direnmenin bir tezahürüdür. Değişmedikçe hep aynı türden kişi ve olayları hayatımıza çeker ve bir anlamda ‘niye bu hep bana oluyor’ döngüsünde kalırız. Regresyon yüzleşmek için iyi bir seçim. Ama tabii burada ruhun niyeti de çok önemli. Bu bir trans çalışması ama 100 de 20’lik bir kesim hiçbir şekilde transa girmiyor. Bir de eklentiler konusu var.

 Alanımızda olup bize ayak bağı olan görünmeyen enerjiler. Bunları bir şekilde kendimize çekip onlarla yaşamak zorunda kalıyoruz. Ve o enerjiler bizden beslendikleri için enerjimizi çalıyorlar. Ama bir sebepten davet eden de biziz. Yani onlar bizde hapis ama kaynaklarımızı da tüketiyorlar. Onları neden kendimize çektiğimizi anlayıp özgürleştirmek çok önemlidir. Bu noktada da regresyon yaparak negatif bağlarımızdan kopabiliriz.

Ünlü Üstat Carl Gustav Jung gölgede kalan bir şeyin asla çözülemeyeceğini onun iyi görülebilmesi ve çözülebilmesi için güneşe çıkarılması gerektiğini söyler. İşte geçmiş yaşam terapisi de gölgeli alana inmek ve oradaki gölgeyi güneşe çıkartarak onun yok olmasını sağlamaktır. Panik ataktan sosyal fobiye ilişkilerden paraya şifanın sırlarından biri de regresyon işlemidir.

Regrasyon

1) Tamamen inanç kalıplarının hayatındaki enerjilere ve deneyimlere sebep olduğunu öğreniyorsun ve bu inanç kalıplarını çözerek pozitif enerjiye çeviriyorsun.

2) Yaşam alanın genişliyor, daha fazla insan çekim alanına giriyor ve çevren genişliyor. Bir nevi manyetik enerjinin artması gibi.

3) Ciddi anlamda iyi sonuçlar alınıyor. Çünkü bakış açını ve inancını değiştirdiğin an çevrendeki insanlara yaydığın enerji değiştirdiğinden dolayı insanların sana olan tutumu da değişiyor.

4) Korkularınla yüzleşiyorsun. Bu korkularını tekrar tekrar yaşama döngüsünden kurtuluyorsun.

5) Seansa gelmene sebebiyet vermiş olan insan (sevgili, arkadaş, aile üyesi vs.) değişebileceği ölçüde senin hayatında kalıp sana karşı değişmeye devam ediyor. Fakat bir süre sonra sadece bir yere kadar değişime açıksa, daha fazla frekanslarınız uyuşmuyorsa o insan hayatından çıkıyor. Üzülmeyin, yenileri ve daha iyileri geliyor.

Yaşamınızda önemli bir değişim sağlamak istiyorsanız, mevcut sorunlarınızdan kısa sürede tamamen kurtulmak istiyorsanız, daha kaliteli, huzurlu ve iyi hissederek yaşamak istiyorsanız bizim ne yapmaya çalıştığımızı anlamanız gerekir. Anlamadan yapılan çalışmaların uzun vadede yaşamın içinde hiçbir etkisi olmamaktadır.

Şayet yaşamınızı gerçekten değistirmek istiyorsanız en derindeki duygularınızı sorgulamalısınız. Gömdüğümüzü sandığımız duygularımızın en büyük niyetlerimizi ve irademizi geçersiz kılmak gibi bir gücü vardır.

Çocukken nasıl başa çıkacağımızı bilemediğimiz deneyimlerimiz oldu. Biz o vakitler duygularımızdan kaçmayı öğrendik. Kafa karıştırıcı, zor ve hatta travmatik deneyimlerimiz bize duygularımıza gözlerimizi kapatmamızı ögretti. Yani, çocukken kendimizi korumak için o duyguları yaşamak yerine, onlara kapalı olmayı, onları bir yerlere sıkıştırmayı veya duygularımızı yutmayı öğrendik.

Çocukken nasıl başa çıkacağımızı bilemediğimiz deneyimlerimiz oldu. Biz o vakitler duygularımızdan kaçmayı öğrendik. Kafa karıştırıcı, zor ve hatta travmatik deneyimlerimiz bize duygularımıza gözlerimizi kapatmamızı ögretti. Yani, çocukken kendimizi korumak için o duyguları yaşamak yerine, onlara kapalı olmayı, onları bir yerlere sıkıştırmayı veya duygularımızı yutmayı öğrendik.

Regrasyon çalışmasıyla, yaşlı- eski hapis kalmış enerjinizden ve duygularınızdan kurtulduğunuzu deneyimledikçe kendinizle ilgili harika ve iyi şeylerle tekrar bağlantıya geçmeye başlarsınız. İçinizdeki gücü, dayanıklılığı ve sevgiyi tekrar keşfetmeye başlarsınız.

Çünkü, regrasyon çalışması duygusal bir iyileşmedir. Ne denli kötü olursa olsun ancak hissettiklerimizden iyileşebiliriz. Hissetmekten kaçtığımız , bastırdığımız duygularımız er geç bize sorun çıkaracak, başka şekillere bürünüp kendini gerçekleştirecektir.

Regrasyon çalışması sonucunda, kendinizin farkına varırsınız. Değersizlik, kötü alışkanlıklar, fazla kilo sigara içmek ve diğer stresle ilişkili durumlarla sonuçlanan rahatsız edici duygulardan gittikçe özgürleşmenin keyfini yaşarsınız.

Regrasyon çalışmasıyla bunu birlikte yaşayalım mı?