Bireysel Koçluk

Hayatın akışına kapılmış giderken bir an durup “ben neredeyim?” diye sorduğumuzda aslında çocukken ileride olmayı hayal ettiğimiz yerin çok uzağında olduğumuzu fark ederiz bazen. Taşımak istemediğimiz ağırlıkların üstümüzde olduğunu, ihtiyaç duyduğumuz bazı şeylere hâlâ ulaşamadığımızı hatta belki de yanlış yöne doğru yol aldığımızı görürüz. Potansiyelimizi bir türlü açığa çıkaramamış, ertelediğimiz kararları henüz hayata geçirememiş, mutluluğu bir türlü yakalayamamış hissederiz kendimizi.

Oysa tüm odağı ve ilgisi bizim ve gündemlerimizin üzerinde yoğunlaşan profesyonel bir koçun, doğru soruları sorarak farkındalıklar kazandırması, hayatımızdaki ezberleri bozup geniş açıdan bakmamızı sağlaması, potansiyelimizi ortaya çıkarmamıza yardımcı olması ve tüm bu değişim sürecinde destek ve gözlemci olarak yanımızda olması mucizevi bir etki yaratabilir.

Koçluk, artık tüm dünyada gücü ve etkisi kabul edilen ve ABD, Avrupa başta olmak üzere “olmazsa olmaz” bir destek olarak görülen modern bir çözüm yöntemi.

Bireysel koçluk, danışanın o anki ana gündemine göre bazı başlıklara ayrılsa da aslında bir bütündür. Örneğin işiyle ilgili gündemi için başvuran bir danışan için “kariyer koçluğu” başlığı altında, bu alana özgü teknikler içeren koçluk çözümleri sunulabilir. Ne var ki insan hayatı tek bir alanda ilerleyen mekanik bir yapı değildir. İşle ilgili gündemin içinde daha temel bir sorun olarak aile hayatı veya bireysel inanç kalıplarıyla ilgili, asıl üzerine gidilmesi gereken yeni gündemler keşfedilebilir -ki genellikle böyle olmaktadır-

Dolayısıyla başlangıç noktası ne olursa olsun, bir süre sonra koçluk, danışanın genel hayatına dokunan bütünsel bir yaklaşım olarak devam edebilir.

Koçluk seansları 40-50 dk. arasında sürmektedir.

KOÇLUK HİZMETLERİMİZ